XRP i WordPress łączą się w nowo ogłoszonej integracji Coil

WORDPRESS-COIL-XRP

XRP i WordPress łączą się w nowo ogłoszonej integracji Coil

Coil zasilany poprzez XRP może przekazać transakcje kryptograficzne w ręce dziesiątek milionów dzięki integracji z WordPress.

Dzisiaj Coil, pochodzący z San Francisco startup oparty o technologię Blockchain, ogłosił nową integrację z WordPress, który jest dominującym silnikiem publikującym w Internecie. Oznacza to, że twórcy witryn mogą otrzymywać płatności za pomocą technologii blockchain, niezależnie od tego, czy treść jest bezpłatna, czy odpłatna.

Co więcej, użytkownicy, obecnie przyzwyczajeni do oddawania swoich prywatnych informacji nieznanym plikom cookie, będą chronili te dane osobowe. Mogli nawet cieszyć się odwiedzaniem stron opartych o WordPressie bez reklam.

To wielka sprawa, ponieważ WordPress jest duży. Według ankiety przeprowadzonej w kwietniu przez W3techs, ponad jedna trzecia Internetu jest publikowana za pomocą oprogramowania WordPress. Wśród witryn korzystających z systemów zarządzania treścią WordPress ma 63,3% udziału w rynku – drugie miejsce w Joomla ma zaledwie 4,1%. WordPress w wersji 5.4 został pobrany 27 milionów razy i wciąż rośnie. Więc tak – to ogromna szansa.

Technologia Coil odnotowuje, kiedy użytkownik odwiedza witrynę z włączoną integracją Coil i przekazuje płatność do tej witryny, wypłaconą gotówką lub kryptowalutą – w szczególności w XRP.

To, że może to być największe wykorzystanie XRP poza globalną firmą płatniczą Ripple, co nie jest przypadkiem. Założyciel i CEO Coil, Stefan Thomas, był dyrektorem technologicznym Ripple do połowy 2018 r. – Ripple jest do tej pory największym użytkownikiem XRP. Startup Coil został wsparty przez Ripple w 2018 r. kwotą 4 mln USD, a następnie, we wrześniu 2019 r., firma Ripple przeznaczyła 1 miliard XRP na rozwój Coil. Aby wyobrazić sobie jak wielka była to inwestycja trzeba dodać że wszystkich XRP jest około 100 miliardów.