Wprowadzenie

Pozycjonowanie stron internetowych jest sprawdzonym sposobem na zaistnienie w sieci. SEO rozpowszechnia się, pozwala dotrzeć użytkownikowi do pożądanych przez niego witryn. Proces pozycjonowania polega na osiągnięciu przez serwis jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwarek internetowych.

Poradnik SEO, który przygotowaliśmy specjalnie dla naszych klientów oraz użytkowników serwisu, pozwoli rozjaśnić zagadnienie jakim jest pozycjonowanie stron www.

Jak działa SEO? Wyszukiwarki układają wyniki wyszukiwania według określonych algorytmów. W początkowej fazie rozwoju pozycjonowania wyszukiwarki analizowały słowa kluczowe umieszczone w tzw. metatagu. Z czasem stwierdzono, że algorytmy powinny przykładać wagę nie tylko do słów kluczowych, ale i treści witryny, ilości odwołań i poleceń strony na innych witrynach (wskaźnik Link Popularity). Zmiana ta uniemożliwiła działania oszustów, którzy manipulowali wynikami. Pozycjonowanie strony wiąże się także z jej optymalizacją. Bardzo ważne jest, by zastosować odpowiednią technikę, która zapewni lepsze postrzeganie witryny poprzez uwydatnienie na niej wybranych treści.

Poradnik SEO