Treść strony www

Treść strony www jest podstawą każdej strony internetowej. To jej poszukują internauci, w niej odnajdują odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz informacje o różnorodnych zagadnieniach. W treści należy zamieścić dużą ilość słów kluczowych, dzięki którym zdobędziemy pozycję w wyszukiwarkach.

Jednym z istotniejszych elementów tekstu są nagłówki. Umożliwiają nam one dzielenie oraz nazywanie fragmentów treści, tworzenie rozdziałów, podpunktów, tytułów. Nagłówek najwyższego rzędu powinien występować na stronie tylko jeden raz. Najczęściej jest to tytuł całego serwisu. Coraz częściej spotkać można się z tym, że nagłówek najwyższego rzędu stosuje się na oznaczenie tytułu artykułu, który aktualnie został otworzony przez internautę. Wszystkie inne nagłówki stosować można nieskończoną liczbę razy, ważne jedynie jest to, by były uszeregowane. Pamiętajmy o zachowaniu schematu: rozdziały, podrozdziały, dalsze podpunkty. Nagłówki są dość istotnym elementem w procesie podnoszenia pozycji w wyszukiwarkach. Zbyt duża liczba zbędnych nagłówków, nasycanie ich słowami kluczowymi oraz ukrywanie widoczności może doprowadzić do tego, że nasze działania zostaną uznane za nieetyczne, co może skutkować karą.

Nagłówki w tekście wyświetlane są blokowo, liniowo zaś mocne wyróżnienia. Najczęściej stosuje się wyróżnienia STRONG i EM, głównie na frazy, które chcemy pozycjonować. Webmasterzy mają wiele sposobów na stosowanie wyróżnień. Najchętniej stosowanym jest skupienie się na jednym słowie występującym w tekście i wyróżnienie go za każdym razem, gdy występuje w tekście. Innym, równie dobrym sposobem jest wyróżnienie słowa tylko raz (jego pierwsze wystąpienie).

TREŚĆ STRONY WWW