Optymalizacja strony www

Optymalizacja polega na usprawnieniu źródła strony tak, by zawierało specjalne fragmenty kodu. Kody te pomagają indeksować wszystkie podstrony, wyróżniać słowa kluczowe oraz sprawiają, że strona jest bardziej przejrzysta i funkcjonalna.

Chcąc zająć się optymalizacją kodu należy wybrać słowa kluczowe, po których szukać nas będą potencjalni internauci. Bardzo ważne jest, by użytkownik umiał się odnaleźć na naszej stronie, by reklamy i różnego rodzaju odnośniki nie odciągały jego uwagi od informacji, których naprawdę poszukuje. Dobrze zrobiona optymalizacja nie tylko ułatwia poruszanie się po stronie, ale także upraszcza znajdowanie informacji wewnątrz. Warto zająć się podniesieniem funkcjonalności strony i zrobić wszystko, by nawigacja po witrynie była prosta i funkcjonalna.
Optymalizacją powinien zająć się każdy, kto posiada własny serwis internetowy. Jest ona ważniejsza od pozycjonowania z tego względu, że przynosi korzyści nie tylko nam, ale i odwiedzającym nasz adres w sieci. Należy pamiętać, żeby stawiać wygodę i zadowolenie użytkownika ponad wszystko inne.

Optymalizacja strony www to nierozłączny element prac podczas usługi pozycjonowania strony.

Optymalizacja