Ripple osiągnie globalny zasięg w połowie 2021 roku i w tym roku podłączy wypłatę gotówki MoneyGram do RippleNet

RIPPLE OSIĄGNIE GLOBALNY ZASIĘG W POŁOWIE 2021 ROKU

Ripple osiągnie globalny zasięg w połowie 2021 roku i w tym roku podłączy wypłatę gotówki MoneyGram do RippleNet

Od samego początku Ripple koncentruje się na rewolucji w zakresie globalnych płatności. Ze starymi korytarzami płatności, które okazują się podatne na błędy, powolne i drogie, Ripple postanowił zmienić świat płatności. Ripple rozwijało się agresywnie w ciągu ostatnich kilku lat, mając 9 biur na całym świecie, ponad 450 pracowników, 350 klientów korzystających z jego produktów w ponad 45 krajach na całym świecie.

Czat z Marcusem Treacherem, który odbył się 11 czerwca 2020 roku.
Podczas czatu w FS Club z Z/Yen Chairman Michael Mainelli, Marcus Treacher, SVP firmy Ripple ds. Sukcesu klientów, ujawnił niektóre z przyszłych planów Ripple.

Zapytany, czy są jakieś plany ekspansji Ripple w Chinach, a jeśli tak, jakie są problemy, pan Treacher wspomniał, że Ripple jest bardzo chętny do ekspansji w Chinach. Aby tak się stało, sytuacja geopolityczna musi się złagodzić, ale Ripple jest bardzo przygotowany do ekspansji. SVP Ripple wyjaśnił, że Ripple dokonuje obecnie transakcji z niektórymi chińskimi węzłami. Ma nadzieję, że powinniśmy zobaczyć o wiele więcej, ponieważ sprawy stają się nieco bardziej otwarte.

Jeśli chodzi o rodzaj klientów, których ma teraz Ripple, pan Treacher wspomniał, że około połowa klientów, z którymi Ripple współpracuje i które ma w sieci, to firmy płatnicze i giełdy, a połowa to banki. Interesujące jest również to, że banki zwykle są odbiorcami, podczas gdy firmy płatnicze są znacznie bardziej prawdopodobne po stronie wysyłającej.

Marcus Treacher, zapytany, czy użytkownicy mogą dokonywać płatności w dowolnym miejscu na świecie dzięki technologii Ripple, odpowiedział:

„Nasza sieć jest tylko tak duża, jak klienci, z którymi jesteśmy połączeni i za pośrednictwem których rozliczamy się, więc teraz rozliczamy się bezpośrednio w 45 krajach. Poprzez wielu członków RippleNet, takich jak Nium, na przykład z siedzibą w Singapurze, którzy są agregatorami takimi jak Earthport, na przykład możemy dotknąć wielu innych krajów. Wydaje mi się, że w połowie 2021 r. Do intensywnych celów będziemy mieć pełny zasięg globalny. Mamy świetną współpracę z MoneyGram, z którą jesteśmy związani, co daje nam wypłatę gotówki praktycznie w każdym kraju na świecie. W tym roku chcemy to zbudować i podłączyć do sieci RippleNet. ”

W nowym produkcie kredytowym Ripple pan Treacher wyjaśnił, że Ripple chce zrobić coś więcej niż zwykłą płatność. Ripple wygląda, aby ułatwić pożyczki lub pewien stopień pożyczki dla XRP. Wyjaśniał dalej, że w problemie, który rozwiązuje Ripple, brakuje natychmiastowej płynności dla firm płatniczych. Podczas gdy banki są zwierzętami płynności, jeśli jesteś firmą płatniczą, jesteś poważnie ograniczony przez płynność. Większość firm płatniczych finansuje swoje serie B i Serie C i otrzymują pieniądze, ale pierwszą rzeczą, którą robią, jest umieszczenie ich na zagranicznym koncie w celu sfinansowania płatności na wypadek, gdyby nie mogły uwolnić swojego kapitału. Ripple uważa, że ​​użycie XRP, tego modelu, może być bardzo potężne. W tej chwili Ripple właśnie to przepracowuje.

Link do Twittera: Marcus Treacher