Regulator ze stanu Nowy York zatwierdził 10 kryptowalut, XRP zatwierdzone do przechowywania

REGULATOR ZE STANU NOWY YORK ZATWIERDZIŁ 10 KRYPTOWALUT, XRP ZATWIERDZONE DO PRZECHOWYWANIA

Regulator ze stanu Nowy York zatwierdził 10 kryptowalut, XRP zatwierdzone do przechowywania

Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (DFS) stworzył zieloną listę wstępnie zatwierdzonych kryptowalut do obsługi powierniczej i notowań. XRP został zatwierdzony do opieki, ale nie został jeszcze umieszczony na zielonym wykazie.

DFS, regulator Bitlicense, opublikował zieloną listę 10 kryptowalut do przechowywania i ośmiu kryptowalut do umieszczenia na liście. Lista została zaktualizowana 3 sierpnia i jak zauważa DFS:

„Każdy podmiot, któremu DFS uzyskał licencję na prowadzenie działalności gospodarczej związanej z wirtualną walutą w Nowym Jorku, może używać monet znajdujących się na zielonej liście w zatwierdzonych celach. Należy pamiętać, że jeśli podmiot licencjonowany zdecyduje się użyć monety z Zielonej listy, musi poinformować DFS przed rozpoczęciem jej używania. ”

8 kryptowalut zatwierdzonych zarówno do przechowywania, jak i notowań to: Binance USD (BUSD), Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Gemini Dollar (GUSD), Litecoin (LTC), Pax Gold (PAXG), Paxos Standard (PAX), podczas gdy XRP i Ethereum Classic (ETC) są zatwierdzone tylko do opieki.

Źródło obrazu: https://www.dfs.ny.gov/apps_and_licensing/virtual_currency_businesses/virtual_currencies
Wiadomości po raz pierwszy pojawiły się na Bitcoin.com. XRP nie zostanie jeszcze zatwierdzony do umieszczenia na giełdzie, ale może mieć to związek z brakiem jasności przepisów i trwającymi bitwami prawnymi przeciwko Ripple, które twierdzą, że XRP jest niezarejestrowanym zabezpieczeniem.