PayPal, Venmo przygotowują się do handlu kryptowalutami

PAYPAL, VENMO PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO DO HANDLU KRYPTOWALUTAMI

PayPal, Venmo przygotowują się do handlu kryptowalutami

PayPal, gigant branży fintech planuje wprowadzić bezpośrednią sprzedaż kryptowalut dla swoich 325 milionów użytkowników. Informacja nieoficjalna, bazowana na opinii trzech osób zaznajomionych z tą sprawą.

Obecnie PayPal można wykorzystać jako alternatywny sposób wypłacania środków z giełd, takich jak Coinbase, ale byłby to pierwszy sposób oferowania bezpośredniej sprzedaży kryptowalut.

„Rozumiem, że pozwolą kupować i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio z PayPal i Venmo” – powiedział CoinDesk dobrze poinformowane źródło branżowe. „Będą mieli jakąś wbudowaną funkcję portfela, abyś mógł ją tam przechowywać”.

Nie jest jasne, które kryptowaluty byłyby dostępne. Źródło branżowe oświadczyło, że oczekuje, że PayPal „będzie współpracował z wieloma giełdami w celu uzyskania płynności źródłowej”.

Drugie źródło potwierdziło, że PayPal chce oferować kupno i sprzedaż kryptowalut i powiedział, że usługi można się spodziewać „w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a może wcześniej”.

PayPal odmówił skomentowania planów.

Źródła wymieniają giełdę Coinbase z siedzibą w San Francisco i Bitstamp z Luksemburga. Zarówno Coinbase, jak i Bitstamp odmówiły komentarza.

Warto zauważyć, że PayPal ma wieloletnią relację z Coinbase, sięgającą jeszcze w 2016 roku. W 2018 r. Coinbase udostępniła natychmiastowe wypłaty gotówki dla PayPal klientom z USA. W ubiegłym roku użytkownicy z Europy mogli wypłacić środki na swoje konta PayPal, a następnie kolejności byli użytkownicy z Kanady.

Tymczasem aplikacje fintech, które oferują krypto, zarabiają pieniądze. Square, jednorożec płatności wprowadzony przez prezesa Twittera Jacka Dorseya, wprowadził zakupy bitcoinów w aplikacji Cash App w połowie 2018 roku. Cash App odnotowała 306 milionów USD przychodów z bitcoinów w swoim najnowszym raporcie zysków.

Londyński Revolut, który zaczął oferować kryptowaluty użytkownikom po partnerstwie z Bitstamp w 2017 r., Zebrał w lutym 500 mln USD, wyceniając platformę na 5,5 mld USD. Robinhood, aplikacja fintech uważana za napędzającą ostatni boom detaliczny w handlu akcjami, po raz pierwszy zaoferowała krypto w lutym 2018 r.

Crypto jest coraz częściej postrzegane jako oczywisty sposób na zwiększenie liczby użytkowników w aplikacjach fintech i tworzenie nowych źródeł przychodów. Rzeczywiście, dyrektor generalny PayPal Dan Schulman jasno stwierdził, że w tym roku planuje agresywnie zarabiać na Venmo, która ma ponad 52 miliony kont.

PayPal zatrudnia

Na początku 2020 r. PayPal opublikował oferty pracy, aby zwiększyć swoją nową grupę badawczą Blockchain. PayPal opublikował osiem stanowisk inżynierskich: cztery w San Jose i cztery w Singapurze.

Po krótkotrwałym braku współpracy PayPal z projektem Libra kierowanym przez Facebooka w zeszłym roku, obecnie skupiamy się na poszerzeniu wiedzy eksperckiej o płatnościach, jednym z dodanych źródeł.

W wywiadzie dla CoinDesk na początku tego roku, dyrektor ds. Technologii PayPal, Sri Shivananda, powiedział, że firma chce mieć własną „perspektywę i spojrzenie na samą technologię blockchain, aby zobaczyć, w jaki sposób może pomóc nam wnieść wkład w koncepcję stworzenia otwartej platformy płatności cyfrowych, która może służyć każdemu. ”

Shivananda powiedział, że nie jest w stanie skomentować żadnego z konkretnych planów PayPal.

„Mocno wierzymy w potencjał blockchaina. Cyfryzacja walut jest kwestią, kiedy a nie czy”- powiedział Shivananda.