PayID – Koalicja płatności Ripple doprowadziła do ujednolicenia płatności

PayID - Ripple

PayID – Koalicja płatności Ripple doprowadziła do ujednolicenia płatności

PayID w skrócie:

  • Koalicja Otwartych Płatności uruchomiła PayID, prosty adres, jak e-mail do wysyłania i otrzymywania funduszy. (Możesz kojarzyć z PayPal o czym piszemy niżej)
  • Grupa branżowa obejmuje takie firmy jak Ripple, BitPay, Blockchain.com i Brave.
  • Brak wpisowego w tradycyjnym sektorze finansowym oznacza, że PayID jest na razie ograniczony do kryptografii

Przesyłanie środków komuś zagranicznemu nigdy nie jest łatwym procesem. Banki wymagają użycia numeru konta, numeru trasy i kodu SWIFT; crypto wymaga wpisania skomplikowanego adresu alfanumerycznego. Popełnisz jeden błąd, a płatność się nie powiedzie.

Kluczowe punkty:

  • Liderzy branży wprowadzają PayID.
  • PayID łączy istniejące obecnie zamknięte sieci płatnicze i standaryzuje płatności.
  • PayID poprawi płynność RippleNet i płynność na żądanie.


Dzisiaj, 18 czerwca, wiodące firmy technologiczne, finansowe i non-profit połączyły siły, aby ogłosić wprowadzenie PayID, uniwersalnego identyfikatora płatności, aby uprościć proces wysyłania i odbierania pieniędzy na całym świecie – w dowolnej sieci płatniczej i dowolnej walucie. GoPay, Ripple, Blockchain.com, BitPay, Brave, Flutterwave, Mercy Corps i inni współpracowali nad rozwojem PayID poprzez Open Payments Coalition, międzynarodowy sojusz liderów branży.

Koalicja Open Payments, grupa branżowa, w tym Ripple, Blockchain.com i Brave, połączyły siły, aby stworzyć alternatywę: PayID.
Zamiast wpisywać długi kod, wystarczy wpisać adres, który wygląda jak e-mail. „363023456079” zmienia się na np: „twojeimię$gagan.pl”.

O PayID

PayID łączy firmy ze wszystkich branż z otwartym rozwiązaniem do płatności, łącząc tradycyjne finanse i nowy świat fintech w ramach jednego standardu. Ponad 40 globalnych firm i organizacji non-profit docierających do ponad 100 milionów konsumentów na całym świecie dołączyło do koalicji Open Payments, aby właśnie dzisiaj rozbić zestarzałe standardy obowiązujące w płatnościach, przyspieszyć przyjęcie płatności cyfrowych i zmienić sposób wysyłania pieniędzy na cały świat.

źródło: payid.org

Patrząc na członków założycieli PayID, można łatwo stwierdzić, że większość z nich jest już członkami ekosystemu XRP. Są to m.in. powiernicy, giełdy, firmy finansowane przez Xpring i firmy przekazujące pieniądze, które używają XRP lub RippleNet. Firmy te połączyły siły, jednocząc wiele istniejących obecnie zamkniętych sieci płatności. PayID to pierwsze globalne rozwiązanie, które pozwoli rozwiązać największy problem w płatnościach.

„Inicjatywy takie jak PayID umożliwiają przyszłość, w której wysyłanie pieniędzy jest tak proste, jak wysyłanie wiadomości e-mail” – powiedział Xen Baynham-Herd, dyrektor operacyjny Blockchain.com. „Wspieramy takie inicjatywy, jak PayID, które mogą łączyć światy kryptowaluty i tradycyjne finanse, otwierając szansę na większą adopcję i wykorzystanie”.

Oprócz Ripple, Brave i Blockchain.com, Open Payments Coalition obejmuje kryptograficzną bramę płatności BitPay, indonezyjski procesor płatności GoPay oraz firmę CipherTrace zajmującą się kryminalistyką.

Jak działa PAYID?

PayID pozwala osobom wysyłać i odbierać pieniądze w dowolnej sieci płatniczej przy użyciu łatwego do odczytania adresu. W przeciwieństwie do adresu, który jest niewygodny i nieintuicyjny – na przykład numer konta bankowego, routingu lub numeru karty kredytowej. Większość z nas doświadczyła frustracji i niedogodności związanych z wysyłaniem pieniędzy między różnymi kontami bankowymi lub aplikacjami płatniczymi. Dzięki PayID wysyłanie pieniędzy jest tak proste, jak wysyłanie wiadomości e-mail bezpośrednio do znajomych lub rodziny, bez względu na to, który dostawca jest używany.

Schemat płatności PayID
Tak może wyglądać schemat płatności PayID w sklepie online

Niezależnie od tego, czy jest to bank, dostawca płatności lub procesor, portfel cyfrowy czy dostawca przekazów pieniężnych, PayID jest przeznaczony dla każdej firmy, która wysyła lub odbiera pieniądze. Wdrożenie rozwiązania jest proste i umożliwia firmom dostęp do większej liczby sieci, klientów i walut w celu rozszerzenia globalnej działalności.

PayID został stworzony dla wszystkich. Jest to rozwiązanie open source, darmowe i proste w integracji z bezpieczeństwem i prywatnością. Tego właśnie wymagają wszyscy, od dużych instytucji finansowych i globalnych organizacji non-profit, po aplikacje typu hailing i neobanki. Ponadto zapewnia kompleksowe rozwiązanie zgodne z regułami, które spełnia zarówno wymagania FinCEN, jak i zalecenia FATF.

Banki jeszcze NIE dołączyŁY do PayID

Jak widzicie jako partnerów płatniczych nie ma jeszcze instytucji finansowych. Prawdopodobnie nadal będziecie w stanie wysyłać środki do posiadacza rachunku w tych instytucjach za pośrednictwem pośrednika. Jednak brak wpisowego w bankach powoduje, że proces ten jest nieefektywny.

PayPal – słoń w pokoju?

PayPal pozwala również użytkownikom przesyłać środki między sobą za pośrednictwem adresu e-mail. Niestety nadal istnieje opóźnienie, gdy użytkownik chce przenieść swoje środki z PayPal na swoje konto bankowe.

PayID i Ripple

Zgodnie z zapowiedzią Ripple PayID ulepszy RippleNet, globalną sieć płatności Ripple. RippleNet integruje PayID, aby zwiększyć interoperacyjność płatności transgranicznych. Misja i praca koalicji jest zgodna z założycielską wizją Ripple. Wizja ta to umożliwienie światu przenoszenie wartości tak, jak przesyła się dziś informacje, koncepcja znana jako Internet Wartości (IoV) Interet of Value.

Usługi RippleNet i RippleNet (ODL) Płynność na żądanie w połączeniu z siłą działań Open Payments Coalition przekształcają globalne płatności dla wszystkich i wszędzie.

Umożliwiając światu, w którym pieniądze przepływają tak łatwo jak informacje. PayID napędza płatności cyfrowe, upraszczając globalne płatności dla wszystkich i przybliżając świat o krok do realizacji IoV. Ripple jest dumny z tego, że należy do tej koalicji liderów branży, która pomaga ustanowić tak bardzo potrzebny otwarty standard interoperacyjności, aby IoV mógł stać się rzeczywistością.

XRPL LabsXUMM to jeden z czterech pierwszych portfeli z obsługą PayID. Rozwiązanie to jest również zintegrowane z Xpring SDK.

Ripple niedawno uruchomiło RippleNet Cloud, dzięki czemu firmy mogą łatwiej, szybciej i taniej dołączyć do RippleNet.