NFT na XRPL już jest: co teraz?

XRPL NFT

NFT na XRPL już jest: co teraz?

Wraz z nadchodzącą wersją protokołu XLS-20, wierzymy, że ważne jest, aby istniejące i nowe społeczności były aktualne. W związku z tym chcielibyśmy poświęcić czas na omówienie implikacji tej nowej technologii i sposobu, w jaki możesz zaangażować się tak szybko i skutecznie, jak to możliwe.

Co to jest XLS-20?

Dla nowicjuszy lub osób, które po prostu potrzebują odświeżenia, XLS-20 jest jedną z najbardziej oczekiwanych poprawek XRPL, która umożliwi technologię NFT w księdze. Minął już ponad rok od zaproponowania nowelizacji w maju 2021 roku, a projekty natywne dla XRPL z niecierpliwością czekają na jej premierę.

Chociaż głosowanie za wprowadzeniem tej nowej technologii do MainNet odbyło się już raz, we wrześniu 2022 r., niefortunne okoliczności doprowadziły do jego odroczenia. Dopiero gdy odkryto błąd, zaproponowano nową wersję poprawki. Od czasu nowej propozycji kod był rygorystycznie testowany, a następnie zatwierdzany przez walidatory dUNL, które od tego czasu głosowały za przekazaniem protokołu do MainNet XRPL. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, protokół zostanie uruchomiony 31 października 2022 r. o 20:41:41 UTC.

Pisaliśmy o XLS-20 w tym artykule:

Co nadchodzi dla XRPL?

Wraz z wprowadzeniem i wdrożeniem tej nowej technologii, projekty NFT na XRPL będą w końcu mogły wypuszczać swoje serie na mnóstwo rynków NFT kompatybilnych z XLS-20. Wiele takich projektów będzie to robić za pośrednictwem różnych platform takich jak np: onXRP, XRP.Cafe i nie możemy się doczekać, aż ich kolekcje będą sprzedawane na tych platformach w XRPL.

Jak możesz zaangażować się w XRPL?

W przeciwieństwie do innych łańcuchów bloków, w których kolekcjonerzy i handlowcy używają natywnych monet sieci do wybijania NFT po umieszczeniu ich na białej liście (np. Ethereum Network = Ethers), XRPL wprowadził dodatkowy wymiar poprzez wprowadzenie tokenizowanej białej listy. Tokenizowana biała lista może być postrzegana jako sposób na roszczenie sobie prawa do wybicia NFT po uruchomieniu protokołu XLS-20, a następnie projekty mogą zostać wybite. Tokenizowana biała lista była sposobem na obejście procesu oczekiwania i umożliwiła projektom sprzedaż cyfrowych kuponów IOU w celu budowania i rozwijania swoich projektów i społeczności.

Liczba cyfrowych kuponów IOU wymaganych na NFT zależy od całkowitej podaży tokenów w stosunku do wielkości kolekcji NFT danego projektu. Na przykład, ponieważ seria XPUNK składa się zarówno z 10 000 NFT, jak i 5000 tokenów XPUNK, każdy token XPUNK o wartości 0,5 XPUNK daje prawo do wybicia 1 XPUNK NFT, gdy XLS-20 będzie dostępny w MainNet. 1 $JUNK lub 1 $CLUB token da ci prawo do wybicia odpowiednio 1 Junkie NFT lub 1 Bull NFT.

Ta interesująca dynamika między tokenami a NFT oznacza, że ​​społeczność będzie musiała zmierzyć się ze środowiskiem, w którym będą współistnieć cyfrowe kupony IOU i ceny minimalne NFT, co nigdy wcześniej nie miało miejsca w żadnym innym blockchainie.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem cyfrowych kuponów IOU przed zakupem XLS-20, możesz udać się na stronę xrptoolkit.com lub dex.onxrp.com. Aby dowiedzieć się więcej o XRPL, odwiedź stronę xrpl.pl

Przykładowe NFT na XRPL dzięki XLS-20

Projekty te poświęciły ostatnie kilka miesięcy na tworzenie najlepszych możliwych NFT, wypełnionych dodatkową użytecznością i uznaniem dla XRPL.

XRPL Punks

XPUNK to pierwsza (tokenizowana) seria tokenów niewymiennych w XRP Ledger. W ciągu ostatnich miesięcy zapewnili swojej społeczności różnorodne zrzuty i wartość. Nie zmieni się to w nadchodzących czasach, ponieważ wiele wspaniałych funkcji i narzędzi będzie konsekwentnie dodawanych do projektu. Projekt buduje tajne i wciągające doświadczenie o nazwie Eden i jest oficjalnym partnerem Ripple.

0,5 tokena XPUNK daje posiadaczom prawo do ubiegania się o NFT, który można kupić na za pomocą narzędzia xrptoolkit i portfela XUMM. XPUNK były prezentowane w wielu mediach i IRL podczas wydarzeń Ripple, takich jak SXSW, Consensus, NFT New York i Apex. Projekt ma tajny kanał dla wielorybów na ich Discordzie. Są również założycielami platformy onXRP i oferują co miesiąc airdropy OXP posiadaczom XPUNK.

Twitter: https://twitter.com/XRPLPUNKS

xShrooms

To osobiście mój ulubiony projekt NFT na XRPL. 10000 muchomorów, które mogę stanowić zdjęcie profilowe dla społeczności XRP oraz inne dodatkowe użyteczności. Podobnie jak w przypadku XPUNKS, 0,5 XShrooms wymieniane jest na 1NFT. xShrooms możecie kupić za pomocą xrptoolkit.com podpisując portfelem XUMM. Więcej o projekcie dowiedzie się na ich stronie: https://xshrooms.art/

Tagi:
, , ,