Hacker Noon zebrał 1 mln USD od Coil, integruje monetyzację sieci

HACKER NOON ZEBRAŁ 1 MLN USD OD COIL, INTEGRUJE MONETYZACJĘ SIECI

Hacker Noon zebrał 1 mln USD od Coil, integruje monetyzację sieci

Hacker Noon, platforma publikowania technologii obsługująca 4 miliony czytelników miesięcznie, ogłosiła dziś strategiczną inwestycję o wartości 1 miliona dolarów od Coil, startupu z San Francisco zaprojektowanego, aby pomóc twórcom w zarabianiu na treściach i zapewnić klientom najwyższą jakość. Ponadto firmy zainicjowały trzyletnie partnerstwo koncentrujące się na zarabianiu w sieci dla pisarzy, którzy przyczynili się do tego. Zarabianie w sieci to otwarta specyfikacja, która jest dostępna bezpłatnie dla każdego dostawcy usług monetyzacji, który chce obsługiwać witryny takie jak Hacker Noon.

„Chcemy stać się najlepszym miejscem dla profesjonalistów technicznych do czytania, pisania i publikowania” – powiedział David Smooke, CEO Hackera Noon. „Do tej pory udostępniliśmy zasoby redakcyjne, weryfikację i dystrybucję. Teraz dzięki strategicznemu partnerstwu Hacker Noon będzie eksperymentował z mikropłatnościami przesyłanymi strumieniowo do autorów w oparciu o czas, jaki użytkownicy Coil spędzają na czytaniu swoich historii. ”

„Hacker Noon jest domem dla niezwykle zaangażowanej społeczności technologów i programistów” – powiedział Jonathan Greenglass, dyrektor generalny Coil. „Cieszymy się, że możemy współpracować z Hacker Noon, aby zapewnić jego społeczności prosty sposób dla czytelników i pisarzy na uczestniczenie w wymianie wartości między sobą.

„Od dzisiaj publicyści Hacker Noon mogą teraz dodawać swój metatag zarabiania w sieci do swoich historii w Hacker Noon. Po włączeniu Coil automatycznie przesyła mikropłatności do portfela autora na podstawie czasu, jaki członkowie cewki spędzają na czytaniu. Będziemy również oferować autorom sposób przekazywania swoich zarobków za pośrednictwem Coil na cele charytatywne, które zajmują się ulepszaniem Internetu.

Coil zapłacił 11,35 USD za akcję, wyceniając spółkę na 11,5 mln USD. W poprzedniej rundzie finansowania społecznościowego Hacker Noon cena akcji wyniosła 8,20 USD. Firma pozostaje całkowicie zwykłą spółką akcyjną. W ramach partnerstwa Jonathan Greenglass, dyrektor ds. wzrostu Coil, dołączy do Davida Smooke i Linha Dao Smooke w Radzie Nadzorczej Hacker Noon . Wcześniej był dyrektorem finansowym Imgur, jednej z największych społeczności internetowych i 30 najpopularniejszych witryn w USA. „Oprócz wdrożenia standardu zarabiania w sieci wykorzystamy tę inwestycję do rozszerzenia zespołów redakcyjnych, sprzedaży i, co najważniejsze, oprogramowania” – powiedział David Smooke.

Ekosystem Coil

Coil otrzymał 1 miliard XRP od Xpring (ramię inwestycyjne Ripple) w sierpniu 2019 r. Od momentu powstania Coil współpracuje z Cinnamon, platformą do strumieniowego przesyłania wideo z ekskluzywną treścią dla członków Coil, Imgur, obraz online udostępnianie społeczności i zdjęć, Outvoice, niezależne rozwiązanie płatnicze, Puma, przeglądarka internetowa zorientowana na prywatność oraz GateHub, portfel i brama XRP.

Zainwestował także w Kava Labs, spółkę wspieraną przedsięwzięciem, która pracuje nad innowacjami pionierskimi w zakresie płatności i technologii blockchain, a także współpracuje z Firefox, bezpłatną przeglądarką internetową typu open source.

Niecały miesiąc temu Coil został zintegrowany z Uphold, cyfrowym portfelem i platformą handlową.

W 2019 r. Coil, we współpracy z Mozillą i Creative Commons, uruchomił dotację w wysokości 100 mln USD na Internet, aby zwiększyć otwarte, uczciwe i integracyjne standardy oraz innowacje w zakresie zarabiania na sieci.

O HACKER NOON

Hacker Noon został stworzony dla technologów do czytania, pisania i publikowania. Hacker Noon to otwarta i międzynarodowa społeczność ponad 12 000 pisarzy, którzy publikują artykuły i ekspertyzy dla ponad 4 000 000 ciekawych i wnikliwych czytelników miesięcznie. Założona w 2016 roku Hacker Noon to niezależna platforma publikowania technologii prowadzona przez Davida Smooke i Linh Smooke.

O Coil

Firma Coil została założona w 2018 roku, aby zbudować lepszy model biznesowy dla sieci. Coil ułatwia twórcom zarabianie na swoich treściach w Internecie i stanowi alternatywę dla modeli reklamowych i subskrypcji między witrynami. Gdy członkowie korzystają z treści, Coil korzysta z proponowanego otwartego standardu internetowego o nazwie Web Monetization, aby przesyłać mikropłatności do twórców w czasie rzeczywistym. Coil jest zaprojektowana do obsługi różnych twórców, programistów i platform treści.