Gigant medialny Condé Nast używa COIL do zarabiania w Internecie?

GIGANT MEDIALNY CONDÉ NAST UŻYWA COIL DO ZARABIANIA W INTERNECIE

Gigant medialny Condé Nast używa COIL do zarabiania w Internecie?

Condé Nast to globalna firma medialna założona w 1909 roku przez Condé Montrose Nast, której właścicielem jest Advance Publications. Jej siedziba znajduje się w One World Trade Center w Nowym Jorku i budynku Adelphi w Londynie.

Marki firmy medialnej przyciągają ponad 84 miliony konsumentów w formie drukowanej, 366 milionów w formie cyfrowej i 384 miliony na różnych platformach społecznościowych. Należą do nich między innymi Vogue, The New Yorker, GQ, Glamour, Architectural Digest, Vanity Fair, Pitchfork, Wired i Bon Appetit.

Zarabianie w sieci za pośrednictwem Coil
Coil, pierwszy dostawca „Web Monetization”, to platforma uruchomiona przez byłego CTO Ripple Stefana Thomasa. Coil umożliwia twórcom publikowanie publicznych i wyłącznych treści na Coil, która jest automatycznie włączana do płatności strumieniowych. Twórcy mogą zarabiać na swoich witrynach internetowych, dodając prosty tag.

14 czerwca, kiedy Eric Dadoon, inwestor i członek XRPcommunity odwiedził Wired.com, czekał na niespodziankę.

Weird marka Condé Nast wdrożyła integrację Coil. Jeszcze bardziej imponujący był fakt, że wskaźnik płatności cewki na kablu “$spsp.coil.com/donate/condenast” należał do spółki macierzystej.

Dzięki szybkiemu sprawdzeniu ponad tuzin innych marek Condé Nast z siedzibą w USA ma również wdrożone rozwiązanie Coil: allureBon AppétitepicuriousGlamourTeen VogueSelfPitchforkGQ StyleGQ.comThemThe New YorkerVanity FairVogue.

Coil zyskuje ostatnio dużą popularność. Tylko w tym tygodniu DEV, społeczność internetowa oraz Hacker Noon, platforma do publikowania technologii, dodali do swoich platform monetyzację sieci z włączoną funkcją Coil.

Mimo że zarabianie w Internecie dzięki Coil jest włączone dla wszystkich wymienionych wyżej marek, nic nie zostało oficjalnie ogłoszone, a niektórzy sugerują, że może to być tylko test tego rozwiązania.