COIL – platformy do zarabiania w sieci wspiera XRP

COIL-XRP

COIL – platformy do zarabiania w sieci wspiera XRP

Internetowa platforma monetyzacji Coil obsługuje teraz płatności XRP w czasie rzeczywistym dzięki partnerstwu z GateHub.

Internetowa platforma monetyzacji Coil obsługuje teraz płatności XRP w czasie rzeczywistym dzięki partnerstwu z bramką płatności i dostawcą portfela XRP Ledger GateHub.

Informacja prasowa opublikowana 1 października ujawniła, że ​​użytkownicy Coil mogą teraz używać GateHub do otrzymywania funduszy w XRP i przeliczania ich na euro, dolary amerykańskie, Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Jak działa COIL?

Mikropłatności w czasie rzeczywistym dla twórców treści.
Coil to platforma, która zapewnia twórcom alternatywną metodę zarabiania na treściach online.

Ponieważ fani subskrypcji konsumują treści, platforma używa otwartego interfejsu API o nazwie Web Monetization do natychmiastowego strumieniowego przesyłania mikropłatności do twórców.

Interfejs API jest oparty na protokole Interledger, współtworzonym przez Stefana Thomasa, CEO Coil i byłego dyrektora technologicznego Ripple.

Jak poinformował 15 sierpnia Cointelegraph, ramię inwestycyjne Ripple Xpring, wzięło udział w rundzie wsparcia dla Coil w kwocie 4 milionów dolarów oraz zapewniło platformie 1 miliard dotacji XRP na rozwój w sierpniu tego roku – o wartości około 265 milionów dolarów.

Coil wspiera monetyzację twórców treści w całej literaturze, dziennikarstwie, muzyce, fotografii i podcastach, pobierając od użytkowników treści 5USD miesięczną opłatę abonamentową za dostęp do strony.

Nacisk na zdecentralizowane monetyzowanie treści
17 września Coil i przeglądarka open source Mozilla połączyły siły z Creative Commons – organizacją non-profit, która zapewnia bezpłatne licencje dla twórców – w celu ustanowienia programu dotacji o wartości 100 milionów dolarów na monetyzację sieci.

Program oferuje serie od 1000 do 100 000 USD dotacji dla programistów i twórców, którzy wspierają monetyzację sieci, z planem zarezerwowania dużej części funduszy na otwarte oprogramowanie i treści.

Również we wrześniu Ripple Xpring nabył platformę płatności Logos Network w celu opracowania zdecentralizowanych produktów i aplikacji finansowych.